Radionica Financijsko opismenjavanje

Pozivamo Vas na predavanje Financijsko opismenjavanje koje će se održati u ponedjeljak, 3. 4. 2017. godine, u 9,00 sati u Knjižnici za mlade (Ivana Banjavčića 8) u sklopu ciklusa predavanja Poslovne knjižnice.

Predavanje koje je namijenjeno osnovnoškolcima u trajanju od jednog školskog sata održati će volonteri iz Ekonomske klinike koji kroz priču i igru na najjednostavniji mogući način djeci pokušavaju objasniti pojmove kao što su novac, valuta, kartica, banka, kredit i slično. Misija je podizanje financijske pismenosti učenika te poticanje djece da od malih nogu razmišljaju o financijama i razvijaju svoja znanja. Ekonomska klinika već dvije godine isti projekt provodi u osnovnim školama grada Zagreba i Zagrebačke županije. Naime, prema istraživanju agencije Ipsos Plus, financijska pismenost učenika u Hrvatskoj je mizerna. Dok je u brojnim zemljama EU-a financijsko opismenjavanje dijelom redovnog nastavnog programa, kod nas to nije slučaj.