Predavanje: Zeleni biznis: kako su nastale prve hrvatske eko tenisice

Pozivamo vas na predavanje iz ciklusa Poslovne knjižnice pod nazivom Zeleni biznis: kako su nastale prve hrvatske eko tenisice. Predavanje će se održati u Knjižnici za mlade u utorak, 3. prosinca 2019., u 17:00 sati, a održat će ga Domagoj Boljar, suvlasnik Mireta. Miret je tvrtka koja se bavi proizvodnjom održive obuće, a vode je dva brata, Domagoj i Hrvoje Boljar. Miretove eko tenisice se nakon tri godine u kompostu umjesto u otpad pretvaraju u prirodno gnojivo. Naziv brenda je svojevrsni hommage njihovom ocu koji im je usadio poduzetnički duh, a i ime njegove prve tvrtke koju je osnovao u 80-ima. U poslu obućarstva su već oko deset godina, a do ideje o tenisici koja ne zagađuje okoliš došlo je prije pet godina.